Hakkımda

Tam olarak 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Bilgisayar mühendisliği üçüncü sınıfta okuyorum. Günün birinde öncelikle iyi bir mühendis ve yazar olacağıma inanıyorum. Bunun içinde çaba gerekli tabi. Sadece inanmakla da olmuyor maalesef ki. Kendi çabalarımla bir şeyler yapmaya, öğrenmeye çalışıyorum.

Şu aralar bir kitap yazmaya başladım. İnternette de yayınlamayı düşünüyorum tabi kurguyu tam olarak hazırladıktan sonra. Yazmayı seviyordum ve istiyordum. Dedim bu iş ertelemekle olmaz yani bir yerden başlamak gerek. Uzun sürse de yazmak elbet bitecek. O yüzden yapmak istiyorsanız yapın. En iyi tavsiye budur.

Burada paylaşmak istediklerim arasında okul ödevlerim, kitap yorumlarım gibi şeyler var aslında. Yani ödevlerle  ilgili düşüncelerim şöyle aslında yaptıklarımı paylaşmak istiyorum belki öğrenenler çıkabilir, bakmak isteyenler olabilir, aynı şeyi yapmaya çalışanlar olabilir yani yaptıklarım bir fikir verebilir. Ama paylaşmak istediğim bir şey daha elbetteki ödevlerin tamamını yaptığım kısımlar olsa da internetten araştırarak yaptığım kısımlar da oldu. Bununla ilgili şöyle diyebilirim. Tabi burayı okur musunuz ya da buraya kadar okuyabilir misiniz bilemiyorum ama yani ilk başta kod yazmaya başlamak kendiliğinden olmaz araştırarak başkalarının kodlarına bakarak olur. Tabii bu da benim başkasından duyduğum bir tavsiye. Kısaca yazmak istiyorsak her türlü yazmalıyız. Kendim içinde geçerli tabi bu.

Evveet ve gel gelelim kitap yorumlarına kitap okumayı çok severim ve zamanım oldukça her zaman okurum, zamanım olmasa da günün bir vaktinde yer ayırmaya çalışırım buna. O yüzden burada okuduğum kitapları paylaşmak ve beğenip beğenmediğimi anlatmak istiyorum. Aynı kitapları okursak belki bir fikriniz olur. Açıkçası kitap alırken direk alırım. Tek yapacağım şey arka kapak yazısını okumaktır. Beğenirsem alırım. Beğenmezsem bırakırım tabi beğenip alıp ta beğenmediğim kitaplar oldu yani. Çok içler acısı bir durum. Ama yine de okurum affetmem. Bir de ek olarak öğrenciler açısından kitabı internetten satın almak daha karlı oluyor. Kitapçı gezmenin tadı farklı olsada tabi cepler bazen böyle düşünmüyor. Bence yani internetten alışveriş cepler için daha sağlıklı olabilir.

Toplam da söylemek istediklerim tam olarak bu kadar. Umarım dayanabilmişsinizdir buraya kadar. Kendinize iyi bakın…