Yazardan || Şampuanlar Hakkında


Bugün biraz şampuanlar hakkında konuşmak istiyorum. Benim uzun süredir yaşadığım saç dökülmesi sorunum vardı. Bu şampuanlarla birazda olsa kurtuldum derim. Ama daha sonra saç dökülmemin saç kremlerinden olduğuna karar verdim. Daha sonra kuaföre gittiğimde de saçımı kesen kadın çok fazla kullanmanı önermem, saç döker dedi. Boyalı bir saçınız yoksa kullanmayın gibi bir sonuca vardık yani.

Benim saç dökülmem çok olduğu için şampuanları hep araştırarak alırım. İçinde paraben ve SLS içermeyen şampuanlardan almaya başladım. İlk kullandığım üç şampuanı severek kullandım. Resimde sırasıyla yerleştirdim. Ama en çok sevdiğin hangisi derseniz İkinci sırada olan pembe Girls with Curls şampuanıydı. Bunun bir de saç maskesi vardı.İkisini birlikte kullanıyordum ve saçım yumuşacık oluyordu. Üstüne üstelik dökülmüyordu. Saçlarımı kısa da kestirmiştim. Uzun olunca çok fazla dökülüyordu. Moral bozuyordu. Yaşayan varsa bilir tabii. Şimdi de hepsini sırayla yazıyorum.

1) Petal Fresh Pure

2) Girls with Curls

3) Himalaya Herbals – Saç dökülmesine karşı

4) Argan Oil Onarıcı Şampuan

Şimdi bunlardan en çok hangisi saçını dökmüyor derseniz, saçımı hep kısa kullandığım için midir bilmiyorum ama genel olarak hepsini sevdim. Saç dökülmemi azalttı diyebilirim. Kıvırcık saçlar için en çok 2. yi öneririm. Her saç için 1 ve 3 ü öneririm. Yani benim saçıma bayağı iyi geldi. Çünkü saçlarım çok uzun zamandır dökülmüyor. Şu anda 4. şampuanı kullanıyorum. Pek bir etkisi var mıdır bilemeyeceğim. Yani saçlarım kısa şu an belki de ondan dökülmüyor. Ama sonuç olarak dökülme sorununu uzun süredir yaşamıyorum.

İyi akşamlar… 🙂

Leave a Reply