Kitaplar Hakkında || Geriye Dönüş

Merhabalar diliyorum öncelikle herkese. Bayadır kitap okumuyordum, büyük yerlerden emir var. Çünkü çok kitap okuyormuşum. Neyse elimde bir kitap var şu an okumakta olduğum fakat pek sevemediğim için kenarda bir yerde duruyor sevgili kitabım. Ama yeni bir tane daha aldım. Bence onu severim. Klasik sanırım bu aldığım kitap. Adı ‘ İnsan ne ile yaşar? ‘ . Tolstoy’ un bir kitabı. Okumaya bir iki gün içinde başlayacağım zaten ince bir kitaptı sanırım gün içinde de bitirilebilir bir kitap. Neyse benim  buraya gelme amacım her zaman ki gibi kitaplarla ilgili. Ama eskiden okuduğum – yani 13-14 yaşlarım falan olmalı – birkaç kitap var. Size onlardan bahsetmek istiyorum. Konuları hala az çok alımda. Kitaplar abiciğimin idi. Güzel kitaplardı evet, saymaya başlıyorum.

1-) Saklambaç / Lisa Gardner : Gerilime dayalı bir kitaptı. Ama bunu iki güne bitirdiğimi hatırlıyorum bence. Ama ne kadar doğrudur onu bilemeyeceğim. 😀

2-) Vittorio / Anne Rice : Evet bu kitapta kurgu bir kitaptı. Vampir hikayeleri sevenler için güzel bir okumalık kitap diyebilirim.

3-) Pandora / Anne Rice : Bu kitapta yine aynı yazardan çıkma ve yine bir vampir hikayesi diye hatırlıyorum. Bu kitabı hatta benden bir arkadaşım istemişti ve geri gelmedi. O zamandan beri kimseye kitap vermiyorum. 😀

4-) Ölümcül / Michael Palmer: Tam bir tıbbi gerilim kitabıydı. Hızlı ve sürükleyici giden kitaplardan biriydi. Bence kesinlikle tekrardan okunabilir ve tabi sizde okuyun.

5-) Beşinci Tüp / Michael Palmer : Yine  aynı yazarın bir kitabı bu da. Aynı tarz giden bir kitap. Tıbbi gerilim. Ben sanki şöyle hatırlıyorum, başlarını okurken çok sıkıldığımı ortalarına doğru ve ondan itibaren sürükleyici gittğini. Ama güzel bir kitaptı ve güzel bitti.

6-) Emanetçi / Tania Carver : Bunu okuduğumu hatırlıyorum. Ama kesinlikle olayları çok fazla getiremiyorum aklıma. Normalde kesik kesikte olsa bir şeyler olur insanın hafızasında. Sadece hamile bir kadın hatırlıyorum. Gerilim kitabıydı bu da. Sanırım bir cinayet olayı falan olabilir. Ama internette arka yazısını okudum. Bence tekrar gözden geçirilebilir olduğunu düşünüyorum.

 

Bugünlük böyleydi, iyi okumalar diliyorum…

 

Leave a Reply