Kitap Yorumu || On İçimdeki Katil

Evet bu hafta içinde okuduğum kitaptan bahsedeceğim bugün. On İçimdeki Katil kitabın adı ve yazarı da Mario Mazzanti. Kitap kesinlikle çok iyi bence. Genelde okuduğum her kitap için bunu diyorum. Ama bu da gerçekten onlardan biri. Katil çoklu kişilik bozukluğu yaşıyor ve içinde tam olarak 10 kişi yaşıyor. Biz daha kendimizle baş edemezken, adam içinde on kişiyi barındırıp onlarla yine sahip çıkamayıp katil oluyor. 😀 Katilin adı Hannibal. Ne kadar da ilginç ve yaratıcı bir isim değil mi?

Katil birçok isme sahip içinde kadın, erkek ve çocuk karakterlerde barındırıyor. Çok değişik bir durum bence. Okurken şaşırarak okuyordum açıkçası. Katilin karakterlerini yazayım buraya. İlk olarak Hannibal ve Kurnaz var. Diğer pasif karakterde  Yumuşak adlı kişi. Sonradan ortaya çıkan karakterler var bir de  onlar da şöyle: Jack, Profesör, Küçük, Gulia,Kont, Aktör ve Asi. Bunların hepsini yaşıyor Riondino adlı katil karakter.

Kitap yedi yıl önce ve bugün olarak geçiyor. Katil yedi yıl önce bir cinayet işlemiş ve hapis yerine bir psikiyatri kliniğine yerleştirilmiş. Burada dış dünyayla bağlantı olmadan yaşıyordu. Ta ki normal ve tehlikesiz göründüğüne karar verilip başka gözetimi az olan bir kliniğe sevk ediliyor. Ama aslında her şey farklı bir şekilde gerçekleşiyor aslında hikaye içerisinde.

Heyecanla okuyacağınız bir kitap diyorum sizlere. Okuyun diyorum.

İyi günler… 🙂

1 Comment

  1. Uz Dr Gorkem

    10 Şubat 2018 at 19:22

    Sizleri siteme bekliyorum

Leave a Reply