Kitap Yorumu || Mükemmel Kurban-Donmuş

Yakın zamanda bitirdiğim bu kitabı hemen paylaşmak istedim.  Donmuş – Mükemmel Kurban / Jay Bonansigna. Ele alınca bir iki güne bitebilen kitap bence ama ben bakamadığım için uzun sürdü biraz. Çok çok heyecanlı bir kitap olmasa da yine de kendini okutturuyor.

Yüzyıllar önce bakır çağı dönemine ait olarak tahmin edilen bir mumya Alaska’ da bir çift dağcı tarafından bulunuyor.  Mumyanın daha sonraları bir cinayet kurbanı olduğu anlaşılır.

FBI özel profil ajanlarından Ulysses Grove çözülemez bir davanın içerisindedir. Bir seri katil davasıydı. Bu onu sıkıyordu. Onun üstü olan Tom Geisel bu davanın kaç aydır içerisinde olan Grove’ u sıktığını görebiliyordu bunun için onu bir tatile çıkarmayı düşünüyordu. Ama boş bir tatile Grove kesinlikle gitmezdi. Alaska’ da bulunan mumya için FBI’ ya bir mektup geldi. Bir profil uzmanının mumya’yı incelemesi için bir istek bulunuyordu mektupta. Geisel’ de bunun için Grove’ u görevlendirdi. Hem tatil yapardı hem de bu basit görevi tamamlardı diyerek.

Fakat Grove Alaska’ya gidince işler düşünülenler gibi olmadı. Tatil kitap boyunca Grove’ u bulamadı. Grove’ u Alaska’ ya gittiğinde Maura County adında bir gazeteci tarafından karşılar. Mumyayı görmeye giderler ve Grove mumyayı görmek için odaya girdiğinde öylece bakakalır . Çalıştıkları davadaki seri katille ilgili bir şeyler keşfeder.  Olaylar burada başlar.

Mumyayı gören herkesle konuşmaya başlarlar. Sonuçta katilin kimliğine zorda olsa ulaşılır.

Kitapta Maura ve Grove arasında bir hareketlenme oluyor gibiydi. Ama her ikiside zor olaylar yaşadı. Bu durum  onları etkiledi elbette ki. Ama ne olacağını okuyun ve görün derim.

İyi okumalar…

2 Comments

  1. Uz Dr Gorkem

    10 Şubat 2018 at 20:48

    Sizleri siteme bekliyorum

  2. New Cryptocurrency Giving Away Free Coins

    1 Mart 2018 at 13:03

    Mannabase a new Cryptocurrency is actually giving away FREE coins every week to new users. The best part is they are a Humanitarian organisation set to be bigger than Bitcoin. This could be the Biggest Free Investment you ever make. If you have 5 Minutes spare read the Whitepaper these Guys are something else. http://bit.ly/-FreeCryptocurrency

Leave a Reply